Lidé kolem Hrušky

Prostor ateliéru je především místem setkávání,  v němž má každý svobodu vyjádřit svůj názor, ukázat svůj nápad,  poradit se             s ostatními nebo předvést, co se mu povedlo.  Vytvořilo  se  zde svobodomyslné     prostředí,    v němž    se setkávají      amatéři     i profesionálové a navzájem se obohacují. Vždyť kolikrát je            i zavedený umělec inspirován bezprostředním přístupem dětí        a dítě naopak motivováno zručností dospělých. Je to místo, kde není nic dobře nebo špatně, zároveň však místo, kde se nám dostává laskavé nápovědy k dalšímu rozvoji od paní Hruškové.

helenka

Do Hrušky se však rádi chodí podívat i jiní umělci, nebo jen nadšenci, kteří chtějí předávat trochu kumštu, jemuž se přiučili dál. Jedním z nich je i Regina Štefanová, která nás navštěvuje             s fascinující technikou enkaustiky – malování voskem. Pro děti        i dospělé je to nádherné setkání s křehkou a vitální bytostí,    která i ve zralém věku, má co dát svému okolí.

regina

Že výtvarný svět není jen pro ženy (jak by se možná mohlo zdát) dokazuje pan Petrovický, fotograf, keramik, řezbář a zároveň člověk technicky založený, stále aktivně činný ve výzkumném ústavu.

kapky

V ateliéru se však scházejí lidé všech věkových kategorií – děti, teenageři, mladší dospělí, maminky dětí… Vzniká tak přirozené prostředí, v němž se všichni učíme spolu vycházet, rozumět si a podporovat se ve své tvorbě.

Někteří naši členové jsou vzorem kreativity a píle pro své široké okolí – tak je tomu u jedné naší dlouholeté členky, která s neutuchající pílí a mistrovskou dokonalostí vytváří nádherné soubory keramických sošek na pohádkové a mystické náměty, nebo např. zobrazující různé profese či scény ze života (např. Noemova archa, Šípková Růženka, hudebníci, kolotoč, divadlo…)

Přijďte se k nám podívat, uvidíte, že ateliér Hruška je místem, kde krásní lidé vytváří krásné věci.

 (fotografie (c) Jaroslav Petrovický 2015)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

pod vedením ak.mal. Heleny Slavíkové-Hruškové